Wyruszamy w ekologiczne tournée do wioskach!
Mamy nadzieję, że hasło 3U
UTYLIZUJ
UŻYJ ponownie
UNIKAJ nadmiernego kupowania 
(ang. 3R: recycle, reuse, reduse)
pozostanie z Wami na zawsze! 

 

Podczas zajęć każde dziecko będzie miało okazję zdobyć tytuł Mistrza Ekologii i nabyć wiedzę, dzięki której może zmienić najbliższe otoczenie, a w szerszej perspektywie – zmienić świat na lepsze!

W programie:
– gry i zabawy podnoszące i utrwalające wiedzę z zakresu ekologii,
– konkursy promujące prawidłowe zachowanie,
– grupowe zadania polegające na stworzeniu plakatów ekologicznych, które zostaną rozwieszone w wyznaczonym do tego miejscu w przestrzeni publicznej
– praca plastyczna – notes na zakupy

Prowadząca warsztaty (autorka scenariusza): Milena Kolat-Rzepecka.
Wsparcie w warsztatach: Zosia Kruszona.

 

Na uczestników ekologicznych spotkań czekać będą zestawy materiałów edukacyjnych wraz ze specjalną torbą na zakupy „Szamotulska Tytka”.

Zabierając „Szamotulską Tytkę” na zakupy, otrzymacie zniżki na dane produkty lub usługi w sklepach – firmach będących partnerami projektu. Przystąpić może zaś do niego każdy przedsiębiorca, którego działalność zarejestrowana jest na terenie miasta i gminy Szamotuły. Akcje promocyjne, rabaty ustalane są indywidualnie przez firmy. Może to być zniżka np. na zakup określonych warzyw, czy owoców, materiałów biurowych, wyrobów rękodzielniczych itp. Niebawem punkty biorące udział w projekcie będą oznaczone specjalnymi naklejkami, a już teraz można śledzić profil Szamotulska Tytka na FB.

Dodaj komentarz