Pogoda nie pozwala kreślić planów na majówkę na łonie natury. Może więc mieszkańcy wybiorą się na festiwal „Wiosna Filmów”?

 

Bilet na seans 10 zł
Karnet dwudniowy 35 zł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
30 kwietnia:
godz. 16.00 – „FRANTZ
 
Reżyseria: François Ozon
Nominowany aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach! Nagrodzony na festiwalu w Wenecji, najnowszy obraz François Ozona, twórcy takich obrazów jak „Basen” czy „8 kobiet”. Nowy film francuskiego mistrza suspensu i delikatnej erotyki, Françoisa Ozona, to stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.
 
 
godz. 18.00 – „MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE
 
Nominowany do OSCARA 2017 szwedzki komediodramat porównywany z „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”. Nagrodzona statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, adaptacja bestsellerowej powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana.
 
 
 
godz. 20.00 – „AQUARIUS
 
Reżyseria: Kleber Mendonça Filho.
Rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes. W roli głównej Sonia Braga („Pocałunek kobiety pająka”). Przejmująca historia wdowy, walczącej z bezlitosnym deweloperem o swój dom.
 
 
 
2 maja:
godz. 16.00 – „DWIE KOBIETY
 
Prezentowany na ostatnim Berlinale dramat, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot.
Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, gwiazda „Niesamowitej Marguerite”, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet. 2017 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, konkurs główny – pokaz pozakonkursowy.
 
godz. 18.00 – „DUSZA I CIAŁO
 
Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale „Dusza i ciało” to pierwszy od 18 lat film pełnometrażowy cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi. Niezwykła historia miłosna o ludziach którzy śnią ten sam sen. 2017 – Złoty Niedźwiedź dla najlepszego filmu na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Nagroda FIPRESCI na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Nagroda jury ekumenicznego na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.
 
godz. 20.00 – „WILDE MAUSE
 
Rewelacyjna czarna komedia o krytyku muzycznym, który po utracie pracy planuje bezlitosną zemstę na byłym szefie. 
2017 – Konkurs Główny na 67. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Prezentowana w Konkursie Głównym podczas tegorocznego Berlinale, słodko-gorzka opowieść o kryzysie wieku średniego.

Dodaj komentarz