Maluchy w wieku 4-5 lat otrzymują gruntowne na swym poziomie naukowym wykształcenie plastyczne, muzyczno-rytmiczne i podstawy języka angielskiego. Maluchy mają okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności manipulacyjne.
PROWADZĄCE:
Plastyka: Jolanta Skowronek
Zajęcia muzyczne: Alicja Orzechowska
J. angielski: Marta Renn
KOSZT: 42 zł miesięcznie
ZAJĘCIA: poniedziałek i środa, godz. 16.30-18.00 – 5 latki
wtorek i czwartek, godz. 16.30-18.00 – 4 latki

Pierwsze zajęcia w sezonie 2016/2017 – 6/7 września

 

 

Historia klubu

Pierwsze zajęcia w Klubie odbyły się w 1991 r. Maluchy w wieku 4-6 lat otrzymują gruntowne na swym poziomie naukowym wykształcenie plastyczne, muzyczno-rytmiczne podstawy języka niemieckiego. Za cel zajęć obrano przygotowanie osobowości dzieci oraz przygotowanie ich do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Maluchy mają okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Uczą się zdobywać „dobre” doświadczenia.Plastyka uczy wrażliwości na piękno otaczającego nas świata dlatego jest tak ważnym elementem w życiu każdego dziecka, pobudza wyobraźnie tworzenia. Maluchy na zajęciach z plastyki rysują i malują. Wykonują prace posługując się patykiem, tuszem, flamastrem, świecą, węglem, kredą itp. Uczą się właściwie i bezpiecznie posługiwać narzędziami pomocniczymi (m. in. nożyczkami, gwoździami i patykami). Wykonują proste wydzieranki, wycinanki, malują klajstrami i patykami. Rzeźbią (glina, ciasto solne, plastelina) tworząc kompozycje z różnych materiałów.Rytmika rozwija poczucie rytmu, niezdarne początkowo próby sceniczne stają się z czasem płynne, nabierają wdzięku i lekkości. Rytmika uwrażliwia na rytm, ma istotny wpływ na rozwój muzykalności i wrażliwości najmłodszych. Dzięki prostym instrumentom (trójkąty, grzechotki, kołatki, tamburyna) maluchy mogą poczuć się muzykami na wielkiej scenie. Rytmika wpływa na zrozumienie i umiejętność przeżywania innych dziedzin sztuki przede wszystkim teatru i sztuk plastycznych.Język niemiecki w klubie z uwagi na to, że dzieci nie potrafią jeszcze pisać i czytać ogranicza się do metod obrazkowych i werbalnych. Jest to wstępny, czysto zabawowy proces zapoznawania się z językiem. Poznane wierszyki, piosenki, zabawy oraz osłuchanie się z obcą wymową stanowią solidną podstawę do dalszej nauki.Najmłodsze pociechy nie tylko biorą udział w w/w zajęciach ale także pod kierunkiem opiekunów przygotowują imprezy okolicznościowe z takich okazji jak: Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka itp.

5 komentarzy on KLUB MALUCHA

  1. Monika napisał(a):

    Czy do klubu można zapisać dziecko w każdym momencie czy tylko wtedy jak jest nabór?

  2. szok napisał(a):

    Zapraszamy serdecznie. Piotr Michalak, Szamotulski Ośrodek Kultury

  3. KasiaF napisał(a):

    Czy do Klubu Maluch można zapisać jedynie dzieci w wieku 4 – 6 lat czy młodsze dzieci również można zapisać np. 1,5 roczne??

Dodaj komentarz