Bricks4Kidz FieldTrips to wyjątkowy sposób prowadzenia zajęć wykorzystujący w jednym czasie elementy 4 dziedzin – nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.
Budowanie modeli z klocków LEGO to praktyczne doświadczenie, które zachęca do krytycznego, technicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Dzięki temu dzieci w praktyce, w sposób nieświadomy uczą się i poznają: prawa fizyki, mechaniki, elementy astronomii, działania matematyczne takie jak: liczenie, dzielenie, mierzenie czy szacowanie.

 

PROWADZĄCY: Centrum Kreatywności Bricks4Kidz®

Każdorazowe zajęcia na zapisy u prowadzących: tel. 61 30 70 444, 533 430 996 lub: biuro@bricks4kidz.com.

Płatność wymagana na etapie zapisu, nie później jak na trzy dni przed zajęciami.

Minimalna ilość osób by zajęcia się odbyły łącznie w dwóch grupach: 20.
W przypadku niezebrania grupy zajęcia zostają odwołane, a płatność zostaje zwrócona.

WIEK:  od 5 do 12 lat

KOSZT: 30 zł 

ZAJĘCIA: sobota
godz. 10.00-11.30 – od 5 do 8 lat
godz. 11.45-13.15 – od 9 do 12 lat

 

Tematyka zajęć w sezonie 2018/2019:

22.09.2018 – Energia jest wszędzie
Uczestnicy warsztatów poznają alternatywne źródła energii, ich słabe i mocne strony oraz sposoby i możliwości ich wykorzystania. Jaki potencjał kryją w sobie woda, słońce oraz wiatr? Co musimy zbudować aby odpowiednio wykorzystać te żywioły? Wiedza ekologiczna coraz bardziej zyskuje na wartości. Bricks4Kidz daje dzieciom szanse poznania ekologicznej energii poprzez zabawę i konstrukcje z klocków Lego zgodnie ze specjalnymi instrukcjami dedykowanymi specjalnie dla tego tematu. Ruchome modele z silnikami gwarantują ekscytującą naukę i zabawę.

27.10.2018 – Siła i ruch
Grawitacja, siła przyciągania i odpychania czy też siła odśrodkowa to kilka z pojęć, które na naszej „Wycieczce edukacyjnej z Bricks4Kidz” poznają nasi uczestnicy. Oczywiście minimum teorii, maksimum praktyki, tak aby dzieci doświadczalnie sprawdzały i przyswajały przekazywaną wiedzę. Program warsztatu dostosowujemy  do grupy wiekowej – grupa młodsza – Ruch i przyciąganie, grupa starsza – Prawa ruchu. Całe zajęcia obudowane oczywiście klockami Lego oraz wciągającymi instrukcjami, co bez wątpienia przyciągnie naszych małych odkrywców.

24.11.2018 – Przekładnie i koła zębate
Koła zębate, osie, przekładnie, silniki to dla pasjonatów Lego prawdziwa gratka. Poznamy zasady działania zębatek, sposób ich dobierania, a dla starszych również obliczanie przełożenia i pojęcie energii kinetycznej. Nie zapomnimy również o budowaniu i kreatywnych konstrukcjach, w tym również pojazdach, bo to przecież najbardziej oczywiste zastosowanie poznawanych przekładni. Młodzi mechanicy i inżynierowie czeka Was pasjonująca przygoda.

29.12.2018 (wyjątkowo piąta sobota)Niesamowite zwierzaki
To będzie ZOO! To jest projekt, który zachwyci dzieci kochające zwierzęta. Będziemy budować modele węży, owadów, ssaków i nie tylko. Omówimy fascynujące fakty dotyczące zwierząt, które budujemy, od kameleona zmieniającego kolory po fokę, która ‘popłynie’ przez stół. Dzieciaki kochają te ruchome modele celebrując w ten sposób cudowny świat zwierząt.

26.01.2019 – Maszyny proste
Co to są maszyny proste? Jak działa kołowrót? Do czego przyda nam się dźwignia lub równia pochyła? Co „magicznego” jest w śrubie i klinie? Na te pytania odpowiemy sobie z naszymi uczestnikami przy pomocy klocków Lego oraz materiałów Bricks4Kidz. Będzie ambitnie, edukacyjnie, kreatywnie, ale będzie również mega dobra zabawa. To nasze dzieciaki odkrywać będą krok po kroku tajniki podstaw inżynierii, dzięki czemu zdobywanie wiedzy stanie się przyjemnością bez cienia nudy.

09.02.2019 – Maszyny latające | przedpłata do 07.02.
Zapraszamy na pokład własnoręcznie skonstruowanych maszyn. Zbudujemy lotnisko pełne samolotów, śmigłowców, helikopterów. Każda konstrukcja będzie najpewniej niepowtarzalna dzięki naszym młodym konstruktorom z głowami pełnymi niesamowitych pomysłów. Nie musimy chyba przypominać, że każdy model wyposażony będzie w silnik i akumulator, tak żeby mógł poruszać śmigłami.

23.02.2019 – Lego Fabryka | przedpłata do 20.02.
Do czego służą klocki? – Do budowania. Dlatego też zbudujemy razem prawdziwą Lego-Fabrykę. I nie chodzi wyłącznie o budynek, ale przede wszystkim o maszyny – buldożery, traktory, podnośniki, dźwigi i wiele innych modeli, które przetestują możliwości naszych zestawów i wytrzymałość uwielbianych przez dzieci silników. Tak więc do pracy Dzieciaki.

09.03.2019 – Wyścigi | przedpłata do 06.03.
Zaczyna się od kół, osi i kilku klocków służących za podłogę i już mamy mały Lego-samochód. A gdyby tak dołożyć silnik, wbudować akumulator i popracować nad kształtem to co powstanie? – Prawdziwy bolid Lego. Jeśli wolicie wyścigi terenowe, stworzymy również terenówkę. Zapnijcie pasy! To będą warsztaty pełne ostrej Lego-jazdy.

23.03.2019 – Wesołe Miasteczko | przedpłata do 20.03.
Zastanawialiście się kiedyś jak działają olbrzymie koła Diabelskich Młynów, albo chociaż trochę mniej skomplikowane huśtawki na pobliskich placach zabaw? Myśleliście, jak można przerobić je, żeby zabawa była jeszcze fajniejsza? W świecie Lego próbowanie, testowanie i wymyślanie jest jak najbardziej mile widziane. Wykażcie się dzieciaki.

06.04.2019 – Lego Wielkanoc | przedpłata do 03.04.
Co to za święta bez Lego? Pokażemy Wam jak zbudować prześmieszne kurczaki, króliki i inne Wielkanocne zwierzaki. A może i Wy zaprezentujecie swoje wielkanocne pomysły na modele? Gwarantujemy, że będzie kolorowo, wiosennie i wesoło.

27.04.2019 – Lego Narzędzia | przedpłata do 24.04.
Zaglądaliście kiedyś do warsztatów waszych dziadków albo tatusiów? Pełno tam dziwnych i interesujących sprzętów. Na naszych warsztatach zbudujemy podobne z klocków Lego. Przyjrzymy się jak działa wiertarka czy też młot udarowy. Zobaczymy również jak porusza się igła w maszynie do szycia. Będzie sporo ciekawostek.

11.05.2019 – Misja: Kosmos | przedpłata do 08.05.
Księżyc? Prosimy o pozwolenie na lądowanie. Najpierw jednak trzeba zbudować wahadłowiec albo rakietę, żeby tak daleko dolecieć. No i musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt jak chociażby marsjańskie łaziki. To będzie prawdziwie kosmiczna misja.

18.05.2019 – Roboty Dash & Dot + Lego | przedpłata do 15.05.
Jakie znacie języki? Jakich się uczycie? Polski, angielski, niemiecki? Dzisiaj poznacie kolejny – język programowania. To będzie jeden z najbardziej potrzebnych języków w XXI wieku. Nieważne ile masz lat, możesz zacząć już dziś z uwielbianymi niebieskimi przyjaciółmi – robotami Dash & Dot. Przyjdź i zacznij kodować już teraz.

15.06.2019 – Minecraft | przedpłata do 12.06.
Tej nazwy chyba nie trzeba naszym uczestnikom przedstawiać. Może to Wy, dzieciaki powinniście prowadzić dla nas warsztaty z tej kultowej gry. Profesorowie Minecraft’a nadchodzimy z modelami postaci z Waszego ulubionego świata. Będzie mega kreatywnie – tak jak w Minecrafcie.