Bricks4Kidz FieldTrips to wyjątkowy sposób prowadzenia zajęć wykorzystujący w jednym czasie elementy 4 dziedzin – nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.
Budowanie modeli z klocków LEGO to praktyczne doświadczenie, które zachęca do krytycznego, technicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów. Dzięki temu dzieci w praktyce, w sposób nieświadomy uczą się i poznają: prawa fizyki, mechaniki, elementy astronomii, działania matematyczne takie jak: liczenie, dzielenie, mierzenie czy szacowanie.

 

PROWADZĄCY: Centrum Kreatywności Bricks4Kidz®

Każdorazowe zajęcia na zapisy u prowadzących: tel. 61 30 70 444, 533 430 996 lub: biuro@bricks4kidz.com.

Płatność wymagana na etapie zapisu, do 20 dnia miesiąca.

Minimalna ilość osób by zajęcia się odbyły łącznie w dwóch grupach: 20.
W przypadku niezebrania grupy zajęcia zostają odwołane, a płatność zostaje zwrócona.

WIEK:  od 5 do 12 lat

KOSZT: 30 zł 

ZAJĘCIA: czwarta sobota miesiąca
godz. 10.00-11.30 – od 5 do 8 lat
godz. 11.45-13.15 – od 9 do 12 lat

 

Pierwsze zajęcia w sezonie 2018/2019 – 22 września, po uzyskaniu wymaganej frekwencji – min. 20 dzieci w każdej grupie

 

Tematyka najbliższych zajęć w sezonie 2018/2019:

22.09.2018 – „Energia jest wszędzie”
Uczestnicy warsztatów poznają alternatywne źródła energii, ich słabe i mocne strony oraz sposoby i możliwości ich wykorzystania. Jaki potencjał kryją w sobie woda, słońce oraz wiatr? Co musimy zbudować aby odpowiednio wykorzystać te żywioły? Wiedza ekologiczna coraz bardziej zyskuje na wartości. Bricks4Kidz daje dzieciom szanse poznania ekologicznej energii poprzez zabawę i konstrukcje z klocków Lego zgodnie ze specjalnymi instrukcjami dedykowanymi specjalnie dla tego tematu. Ruchome modele z silnikami gwarantują ekscytującą naukę i zabawę.

27.10.2018 – „Siła i ruch”
Grawitacja, siła przyciągania i odpychania czy też siła odśrodkowa to kilka z pojęć, które na naszej „Wycieczce edukacyjnej z Bricks4Kidz” poznają nasi uczestnicy. Oczywiście minimum teorii, maksimum praktyki, tak aby dzieci doświadczalnie sprawdzały i przyswajały przekazywaną wiedzę. Program warsztatu dostosowujemy  do grupy wiekowej – grupa młodsza – Ruch i przyciąganie, grupa starsza – Prawa ruchu. Całe zajęcia obudowane oczywiście klockami Lego oraz wciągającymi instrukcjami, co bez wątpienia przyciągnie naszych małych odkrywców.

24.11.2018 – „Przekładnie i koła zębate”
Koła zębate, osie, przekładnie, silniki to dla pasjonatów Lego prawdziwa gratka. Poznamy zasady działania zębatek, sposób ich dobierania, a dla starszych również obliczanie przełożenia i pojęcie energii kinetycznej. Nie zapomnimy również o budowaniu i kreatywnych konstrukcjach, w tym również pojazdach, bo to przecież najbardziej oczywiste zastosowanie poznawanych przekładni. Młodzi mechanicy i inżynierowie czeka Was pasjonująca przygoda.

29.12.2018 (wyjątkowo piąta sobota)„Niesamowite zwierzaki”
To będzie ZOO! To jest projekt, który zachwyci dzieci kochające zwierzęta. Będziemy budować modele węży, owadów, ssaków i nie tylko. Omówimy fascynujące fakty dotyczące zwierząt, które budujemy, od kameleona zmieniającego kolory po fokę, która ‘popłynie’ przez stół. Dzieciaki kochają te ruchome modele celebrując w ten sposób cudowny świat zwierząt.

26.01.2019 – „Maszyny proste”
Co to są maszyny proste? Jak działa kołowrót? Do czego przyda nam się dźwignia lub równia pochyła? Co „magicznego” jest w śrubie i klinie? Na te pytania odpowiemy sobie z naszymi uczestnikami przy pomocy klocków Lego oraz materiałów Bricks4Kidz. Będzie ambitnie, edukacyjnie, kreatywnie, ale będzie również mega dobra zabawa. To nasze dzieciaki odkrywać będą krok po kroku tajniki podstaw inżynierii, dzięki czemu zdobywanie wiedzy stanie się przyjemnością bez cienia nudy.