Zapraszamy dzieci od 9 lat, młodzież i dorosłych także, 25-26 sierpnia na warsztaty gitarowe YOU CAN PLAY, które poprowadzi świetny muzyk i pedagog Witold Żuromski. Zapraszamy do udziału gitarzystów grających na wszystkich typach gitar niezależnie od stopnia zaawansowania. Warsztaty są zapowiedzią nowej sekcji Szamotulskiego Ośrodka Kultury na sezon 2020/2021, a która rusza już we wrześniu. Udział w wakacyjnych spotkaniach może być dobrym wstępem. 
 
 
 
🎸godz. 10.00-11.00 | wiek: od 9 do 13 lat
Warsztaty na gitarę klasyczną i akustyczną w stylistyce i technice fingerstyle oraz gitarę elektryczną w różnorodnych gatunkach muzycznych: jazz, pop, rock, blues, funky, czy country.
W programie: Prezentacja gitary elektrycznej, akustycznej i klasycznej, różnice w budowie. Podstawy gry. Porady dla początkujących, podstawy teorii. Nauka gry i strojenie, Akcesoria: tuner, metronom, looper… Współczesne techniki gry na gitarze elektrycznej: staccatto, legato, tapping, stretching, sweep picking, techniki ,,fingerstyle” i artykulacja, współczesne efekty, skale muzyczne, linie melodyczne i akordy.
 
🎸godz. 11.15-13.15 | wiek: od 14 lat, młodzież i dorośli
Warsztaty na gitarę elektryczną w takich gatunkach muzycznych jak: jazz, rock, blues , funky oraz gitarę klasyczną i akustyczną w stylistyce i technice fingerstyle.
W programie: Współczesne techniki grania: staccatto, legato, tapping, stretching, sweep picking, techniki ,,fingerstyle” i artykulacja. Skale i improwizacja na ich bazie. Progresje akordowe w muzyce jazzowej, rozrywkowej i rockowej. Zapis i rozczytywanie symboli akordowych.
 
 
koszt: 10 zł/dzień | miejsce: ośrodek kultury
Na zgłoszenia czekamy pod nr tel. 61 29 21 307,
e-mailem na adres: sylwia.firlet@szok.info.pl lub bezpośrednio w ośrodku.
 
 
Prowadzący: Witold Żuromski – gitarzysta, muzyk sesyjny, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów gitarowych m. in. w 1997 r. I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Bluesowym ,,Zaczarowany Świat Harmonijki”. Organizator Ogólnopolskich Warsztatów Gitarowych oraz wielu koncertów propagujących muzykę gitarową. Współpracownik czasopisma „Top Guitar” oraz portali internetowych ,,e-muzyk” i ,,e-gitara”.

Dodaj komentarz