FESTIWAL HumanDOC – w kinie Halszka 29 listopada! START: GODZINA 17.00.

WSTĘP WOLNY!!! Zapraszamy!

 

W programie:

AMBULANS (Palestyna/Norwegia/78 minut)
Mroczna, nakręcona w pierwszej osobie relacja z ostatniej wojny w Strefie Gazy latem 2014 r. Mohamed Jabaly, młody chłopak z miasta Gaza, dołącza do załogi jednej z karetek pogotowia. Będąc w samym sercu wojny, szuka dla siebie miejsca w oblężonym kraju, gdzie przyszłość wydaje się być całkowicie nieprzewidywalna. Na temat powtarzających się aktów przemocy w Strefie Gazy powiedziano już prawie wszystko, jednak historie za nimi stojące pozostają ukryte. Tym razem stało się inaczej…

 

DWA ŚWIATY (Polska/Czechy/50 minut)
Laura ma 12 lat i niesłyszących rodziców. Jej ojciec pracuje jako ślusarz, a matka zajmuje się domem. We wsi, w której mieszkają, ludzie przyzwyczaili się do nich i nauczyli się z nimi porozumiewać. Kiedy muszą wyjechać gdzieś dalej, to Laura staje się przewodniczką i opiekunką swoich rodziców.

CÓRKA JEZIORA (Peru/Boliwia/Holandia)
W szczytowym momencie peruwiańskiej gorączki złota andyjska kobieta, która potrafi porozumiewać się z duchami zamieszkującymi słodkowodne głębiny, wykorzystuje swoje moce, aby zapobiec niszczeniu jeziora, które uważa za Matkę. Nelida czuje się córką jezior i walczy o możliwość dalszego zaopatrywania w wodę wioski, w której mieszka. Niestety tuż pod jej ukochanymi jeziorami, Yanacocha, największa kopalnia złota w Ameryce Łacińskiej, odkryła złoża warta miliardy dolarów. Działania kopalni popiera rząd w Limie, choć oznacza to osuszanie jezior.

Więcej na: http://kino.szok.info.pl/festiwal-humandoc/

Dodaj komentarz