Opera Świętojańska. Muzyka i magia

Gala Operowo-Operetkowa

 

„Opera Świętojańska”, czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc… Noc Świętojańska zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Program koncertu „Opera Świętojańska” obejmuje wyjątkowe arie, duety i ensamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci… Wieczór uzupełniają kompozycje o tematyce miłosnej z najsłynniejszych oper i operetek oraz repertuar neapolitański. Wystąpią znakomici artyści – soliści scen operowych i laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych z Pragi, Krakowa i Wrocławia.
Nie bez znaczenie będzie również miejsce tego wydarzenia. Zapraszam Państwa nad zbiornik wodny będący śladem historii po dawnej fosie w Parku Zamkowym. W tle zaś górować będzie nad nami baszta Halszki i zamek Górków.  

Mam nadzieję, że Opera Świętojańska będzie wieczorem pełnym muzyki, magii i miłości! Serdecznie zapraszam 23 czerwca do Parku Zamkowego! – Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury

Dodaj komentarz