Już po raz jedenasty 16 listopada Szamotulski Ośrodek Kultury był organizatorem wydarzenia „Zaduszki Poetyckie”. Jest to impreza recytatorska skierowana do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu szamotulskiego. Młodzież wykonuje dwa utwory nieżyjących poetów.
 
Jury w składzie: Andrzej Ciborski – redaktor Radia Poznań, Piotr Dehr –instruktor teatralny Centrum Kultury Zamek w Poznaniu po wysłuchaniu prezentacji konkursowych postanowiło przyznać
trzy równorzędne I nagrody:
Paulinie Fąferek z ZS nr 2 w Szamotułach,
Joannie Regdosz z ZS nr 1 we Wronkach,
Konradowi Niedzielskiemu z ZS nr 1 w Szamotułach
II nagrodę Natalii Mendyk z ZS nr 2 w Szamotułach
III nagrodę Natalii Wielgosz z ZS Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach.
Wyróżnienia:
– za interpretację wiersza Czesława Miłosza „Sens” jury przyznano Jakubowi Kasperkowiakowi z ZS nr 2 w Szamotułach,
– za próbę twórczego podejścia do znanego materiału, utworu Marka Grechuty do muzyki Seweryna Krajewskiego „Nie dokazuj” przyznano Katarzynie Zaraś z ZS nr 1 w Szamotułach i Małgorzacie Michalak (akompaniatorce) z ZS nr 3 w Szamotułach.
Wszystkim laureatom jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy. Podziękowania otrzymały także Panie przygotowujące młodzież do konkursu. Nagrody książkowe i dyplomy wręczali laureatom: Andrzej Grzeszczyk, członek Zarządu Starostwa Powiatowego oraz Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
Nie lada gratką dla młodzieży był koncert Mariusza Ozia Orzechowskiego oraz Michały Sosny. Zaduszkowe wydarzenie wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Szamotułach.

Dodaj komentarz