Koncert "Byle nie o miłości" z piosenkami Agnieszki Osieckiej - Nula Stankiewicz
Na koncert "Byle nie o miłości" z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Nuli Stankiewicz z prezentacją fragmentów filmów dokumentalnych który jest realizowany pod patronatem: fundacji OKULARNICY im. Agnieszki Osieckiej oraz Radia RDC
zapraszamy do kina Halszka 15 marca o godz. 18.00
Ten koncert jest wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od ponad 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła… A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.
To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.
To więcej niż koncert…
Nula Stankiewicz (subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; znana głównie w kręgach piosenki literackiej, jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji i jazzu, dziennikarka Polskiego Radia RDC) zaśpiewa w kwintecie z:
Januszem Stroblem – gitara klasyczna, aranżacje (wirtuoz gitary, aranżer, kompozytor pięknych polskich piosenek, które tworzą kanon polskiej muzyki rozrywkowej, napisał kilkadziesiąt piosenek na zamówienie I. Santor, E. Bem, E. Geppert, R. Rynkowskiego, H. Banaszak, do tekstów m.in. J. Kofty, czy W. Młynarskiego; "W moim magicznym domu", "Trzeba marzyć", "Nieobecni", "Więc jak?", "Księżyc w nowiu", "Łagodna" to tylko niektóre tytuły, które na trwałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej; tworzy muzykę do filmów, teatrów, nagrywa płyty, komponuje, koncertuje..., uhonorowany wieloma nagrodami i tytułami)
Pawłem Pańtą – kontrabas (wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy z tytułem dr hab., jako filar Tria Włodka Pawlika laureat nagrody Grammy za płytę „Night in Calisia” w kat. najlepszy album dużego zespołu jazzowego; występował w zespołach czołówki polskiego jazzu – Zbyszka Namysłowskiego, Włodka Pawlika, Marcina Małeckiego, Wojtka Majewskiego, Roberta Majewskiego; jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy – był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów)
Sebastianem Frankiewiczem – perkusja (perkusista i kompozytor, laureat wielu konkursów, współpracował z największymi nazwiskami jazzowego świata, a w swoim art. dorobku ma ~40 płyt; współpracę m.in. z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Dorotą Miskiewicz, Agą Zaryan, Moniką Borzym, Kayah, Michałem Urbaniakiem, Włodzimierzem Nahornym, Wojciech Młynarskim, Kuba Stankiewiczem...; jego język muzyczny, to hybryda fascynacji dawną i współczesną muzyką improwizowaną, popową, a także polską muzyką folkową; pedagog, muzyk sesyjny prod. TV: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", czy "Taniec z Gwiazdami").
Mariuszem „Fazi” Mielczarkiem – saksofony, flet (saksofonista multiinstrumentalista, czołowy muzyk jazzowy i sesyjny, nagrał ponad 400 płyt CD jako solista - od popu przez world music i muzykę filmową aż do jazzu; od 1995 współpracuje stale z orkiestrą "Tańca z Gwiazdami", a od pierwszej edycji w zespole "Voice of Poland").
Bilety – 70 zł (przedsprzedaż) | 80 zł (w dniu koncertu) dostępne są w kasie kina, ośrodka i online
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!