Ponad 150 tysięcy z kwestowania WOŚP w Szamotułach!
Ponad 150 tysięcy z kwestowania WOŚP w Szamotułach!
- Siema! Wynik ostateczny - ponad 150 tysięcy złotych - jeszcze większy o 7 tysięcy od tego, który podaliśmy tydzień temu To szamotulski rekord rekordów. Choć nie o rekordy w tej akcji chodzi, lecz o to, że kolejny raz jako lokalna społeczność potrafiliśmy się zjednoczyć dla dobrej sprawy Jako szef szamotulskiego sztabu bardzo Wam za to dziękuję. Do zobaczenia za rok! - mówi Piotr Michalak.
Czas na podsumowanie 31. Finału WOŚP w Szamotułach. Ostateczny wynik naszego grania jest jeszcze większy! Dlaczego? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” Tradycyjnie szamotulski Sztab zawiązał się przy Szamotulskim Ośrodku Kultury i to tu od listopada trwały przygotowania do Finału. Tutaj prowadzony był nabór wolontariuszy, tu powstawała dokumentacja, tu trafiały przedmioty na licytację i stąd w świat wychodziły najświeższe informacje dotyczące organizacji Finału, fantów i finałowych atrakcji. Sztab tworzyli: Piotr Michalak (szef sztabu), Sylwia Firlet, Bernadeta Krupecka, Agnieszka Kołdyka, Magda Prętka, Krzysztof Małyszka i Bartosz Węglewski.
Dzięki wolontariuszom, wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie imprezy finałowej oraz darczyńcom, udało nam się osiągnąć wspaniały wynik 150.298,39 PLN oraz 97,06 EUR, 32,20 HRK i 21 CZK. Wszystkim, którzy wsparli inicjatywę serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy 113. wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie oraz Andrzejowi Skrzypczak i Beacie Szymkowiak za kwestowanie z eSkarbonkami które zapracowały na nasz - wyższy o 7 tysięcy zł niż informowaliśmy w dniu Finału - szamotulski wynik.
Dziękujemy darczyńcom za zasilanie kwestarskich puszek i udział w licytacjach. Ofiarodawcom za przekazanie do Sztabu fantów, zaproszeń i voucherów... Wśród ponad 200 fantów znalazły się m. in. weekend w Pałacu, walentynkowa kolacja z Halszką, urodzinowa wizyta Paddingtona, rekreacja z dmuchańcami, dzień w hodowli husky, spacer z szefem sztabu szlakiem wilków i bobrów. Vouchery gastronomiczne, kosz serów, specjalnie przygotowana edycja kawy Szamotulanki z ręcznie malowaną etykietą, pizza, torty, pierniki i placki… Na ich spalanie karnety na treningi personalne, karnety treningowe, treningi piłkarskie, spływ kajakowy, zawody strzeleckie, zaproszenia do gier zespołowych w Ratel Force/gry ASG, jazdę konną, fitness i zumbę.
Usług cała masa od tatuażu, laminacji rzęs, makijaże, mani/pedicure, hybrydy i żele, stylizacje paznokci, zabieg przeciwzmarszczkowy, po usługi fryzjerskie, zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki, czy opalanie natryskowe. Wśród voucherów usługowych znalazły się także diagnoza neurologopedyczna, zabiegi/turnusy rehabilitacyjne lub pobytowe w Neuroporcie, optyka i kursy pierwszej pomocy z apteczką od strażaków wraz ze kaskiem strażackim. Ubezpieczenie, usługi reklamowe, narzędzia, projektowanie wymarzonego wnętrza z wizualizacją, wykonanie muralu a nawet usługa geodezyjna. Serwis roweru i auta, korekta lakieru, usługa polerowania lamp samochodowych, ba, nawet kosztowne zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną. Sesje fotograficzne i coś czego jeszcze u nas nie było - zajęcia z noseworku.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze przedmioty kolekcjonerskie – piłki, koszulki gwiazd futbolu z autografami (m. in. polskich olimpijczyków, Łukasza Fabiańskiego, Kolejorza, Warty Poznań, Lecha Poznań, Akademii Reissa, Drink Teamu). Koszulka reprezentacji Polski w siatkówce - Zuzanny Góreckiej z nr 8, mini piłka siatkowa MIKASA z autografami reprezentantek Polski: Klaudii Alagierskiej, Zuzanny Góreckiej i Kamili Witkowskiej z kalendarzem Siatkarek ŁKS ŁÓDŹ). Koszulka Michała Barona Boxdela i wszystkich uczestników ostatniego MMA wraz z zaproszeniem VIP na Galę Fame MMA 17. Szaliki i czapki, koszulki zespołowe Sparty, fun-karty, plakat Lecha. Koszulka Kamila Stocha z autografem, koszulka z autografem P. Liska. Literatura, albumy, przewodniki, kalendarze, koncerty, płyty i tradycyjnie już pałeczki perkusisty Dżemu. Odzież, maskotki, poduszki, serwety, rzeźby, wszelkiej maści rękodzieło, biżuteria, obrazy, plakaty filmowe i grafika, fotografia artystyczna. W końcu gadżety reklamowe i WOŚPowe... Nie sposób wymienić wszystkiego!
Kwota zebrana z wszystkich licytacji wyniosła ponad 34 tysiące złotych. Dziękujemy dwóm Piotrom (Michalak i Witoń) za prowadzenie licytacji i imprezy finałowej, a za pomoc przy licytacjach siostrom-harcerkom Angelice i Patrycji Kozłowskim.
Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy: fantastycznym, uśmiechniętym pracownicom Banku Spółdzielczego Duszniki w Szamotułach: Izabeli Lesickiej, Beacie Narożnej, Justynie Holka, Donacie Wieczorek-Dybizbańskiej, Beacie Chudziak, Joannie Romańczuk, Ewie Kiernickiej, Paulinie Zarembie, Marii Runowskiej, Paulinie Kwiatek, Dominice Filipiak, Kindze Nowak-Mórawskiej, Arlecie Jędruch, Anicie Łukowskiej oraz z SzOK Edycie Dyzert i Renacie Napierała & Żanecie Wolniak z Centrum Sportu Szamotuły za to, że zadbały, aby zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy finałowej środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za zapewnienie opieki medycznej. Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony Sevros Security z Krzysztofem na czele za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy finałowej. Inbagowi za sponsoring. Niagarze i Leśnemu Atelier za udostępnienie lokali i poczęstunek podczas kwestowania oraz samozwańczym od serca: Napoleon Cafe za ciasto dla wolontariuszy oraz Hell's Chicken - nowemu przyjaznemu miejscu na mapie Szamotuł z hamburgerami którymi częstowali wolontariuszy podczas kwestowania. Alanya Restaurant & Pub za ciepły posiłek i naczynia dla wolontariuszy, artystów, wystawców i organizatorów podczas imprezy finałowej. Honoracie Kołosowskiej z „Wagonu” za opiekę nad kawiarenką i ciepłe napoje podczas Finału, Adamowi Brzezińskiemu za chleb, Hurtowni Opakowań PAKO za nieco jednorazowych kubków.
Dziękujemy Sylwii za organizację wolontariatu, przygotowanie dokumentacji WOŚP i rozliczenie, promocję wydarzenia i gadżetów na licytację w sieci, za przygotowanie puszek, pakietów startowych dla wolontariuszy. Bartoszowi za Bieg Siema Szamotuły Run, Maciejowi Gzylowi za Siema Bike Challenge - czyli 31 km na 31 WOŚP do Rokietnicy i z powrotem w asyście Bartosza Matysika (Cookie) z Mobilnym Serwisem Rowerowym. Krzysztofowi Pawlakowi za ofiarowane naklejki na medale i flagę a Milenie Kolat-Rzeleckiej i Ani za ich przygotowanie. Figurkowni i Erykowi Nowakowi za Noc Planszówek, Katarzynie Spychała Pigwusiowo Pracowni Rękodzieła, UHK Gallery i Milenie za Maraton Craftowy, Kasi Horała za finałowe skręcanie balonów dla najmłodszych, Milenie za pomysł/realizację konkursu plastycznego dla dzieciaków. Viktorii Popovej i harcerzom za malowanie buziek. Za Turniej Darta i wypieki Stowarzyszeniu Awejjosa i Marcinowi Rurarzowi za, z niego, fotki.
Dziękujemy organizatorom Morsowania w Pamiątkowie: Bernadecie Krupeckiej (Studio Fryzur), Markowi Krupeckiemu, Sławkowi Wachowiakowi oraz Morsom z „Góry Lodowej” i Szamotuł. Sylwii Odwrot za - jak zawsze - rozgrzewającą zumbę poprzedzającej morsowanie oraz za wsparcie firmie „Wędliny Tradycyjne Michalak”, Szkolniakowi, Drużynie WOPR Szamotuły, Adamowi Dukatowi, Rafałowi Kuflowi, Markowi Gostyńskiemu, Kołu Gospodyń Wiejskich Lulinek oraz OSP Pamiątkowo, Baborowo i Mrowino. Wielkie dzięki także dla darczyńców którzy przekazali na licytacje „Góry Lodowej” gadżety, vouchery oraz upominki którymi podczas morsowania obdarowano ~100 osób. Łączna kwota z tych licytacji wyniosła ponad 10 tys. zł i zasiliła puszki wolontariuszy.
Magdzie Prętkiej i Mateuszowi dziękujemy za „mobilną skarbonkę” na telefon i przejechane kilometry oraz fotorelację z wydarzeń. Krzysztofowi Wizie i Mariuszowi Opoka za pokaz rzeźbienia i przekazane na licytacje dzieła, Krzysztofowi Zachertowi zaś za dla nich drewno i Maciejowi Kłaczkiewiczowi za paliwo. Classic Team Szamotuły z Lidią Sobczyńską, Patrykiem Maziarz na czele za pokaz aut w Słopanowie, Obrzycku, Pamiątkowie i Szamotułach. Robertowi Wesołowskiemu (TravelSport i Wakacje.pl) za Darta piłkarskiego w hali i ufundowaną wakacyjną nagrodę dla zwycięzcy. Szamotulskim Mobilkom z Ryszardem Matuszakiem na czele za pokaz, grochówkę z grillem i świetlistą paradę ulicami miasta na zakończenie Finału. Piłkarzom Old Boy Sparta i Kłos Gałowo za organizację meczu. Pasjonatom ASG – WaTaha Szamotuły za pokaz i prezentację sprzętu a za wystawę broni Klubowi Sportowemu Wolf Pack Szamotuły. Harcerkom i Harcerzom z Hufca ZHP im. Armii Poznań Szamotuły dziękujemy za pokaz i warsztaty pierwszej pomocy oraz „wioskę harcerską”. Dziękujemy wystawcom z KGW Słopanowo i Strażackiemu Klubowi Krwiodawców OSP Przecław i KGW Zgrany Przecław. Wielkie podziękowania dla Klub Strzelecki Tarcza Szamotuły za zorganizowanie zawodów strzeleckich za wpisowe do Puszki.
Za zarejestrowanie 25 Firmowych/Sztabowych Puszek Stacjonarnych, które zasilać można było już od grudnia a które także pracowały na nasz znakomity wynik dziękujemy: Krystynie Święcickiej – Pałac Baborówko, Annie Malinowskiej – Sklep Instalacyjny Malinowski, Marcie Bartkowiak i Asi Spychała – Dobre Oko, Bernadecie Krupeckiej – Fryzjerstwo, Tomaszowi Kotusowi – Partner-Narzędzia, Marcinowi Wlizło – Prestige Gym & Fitness, Michałowi Karwackiemu – MOKAR ProfiAuto, Leszkowi Biednemu – Niagara, Monice Siwczak z Alanya, Honoracie Kołosowskiej – Wagon mobilny bar i Leśne Atelier, Krystianowi Gendera – Gcom-Serwis Komputerowy, Maciejowi Magdziarek – Szkolniak, Ewelinie Wachowiak – Gabinet Kosmetyczny, Wandzie Milka – Piekarnia Adas, Joannie Pawlak – SP w Brodziszewie, Ryszardowi Matuszakowi – Iw-Met, ZS nr 3 w Szamotułach z niesamowitym Samorządem Uczniowskim który zebrał fanty i przygotował szkolne licytacje, Agnieszce Renn – Sklep Rodzinny w Brodziszewie, Maciejowi Kłaczkiewiczowi – Mac-Benz, Kinu Halszka oraz SzOKowi. Do tych puszek udało się uzbierać prawie 19 tysięcy złotych.
Wreszcie składamy podziękowania dla wszystkich, którzy zadbali o artystyczne uatrakcyjnienie imprezy. Natalii Kudłacz i zespołowi „Boże Nutki”, Jakubowi Kornalskiemu i sekcji Hip-Hop SzOK, zespołowi „To My”, Studiu BUM!, Suplementowi Diety, Alicji Curujew i sekcji baletowej SzOK, Kamili Górnej i Jakubowi Skiba oraz Trio Eden, a za obsługę techniczną i przygotowanie imprezy finałowej dziękujemy Olkowi Rybarczykowi, Jarkowi Bogackiemu, Damianowi Kłaczkiewiczowi, Sylwii, Milenie (także za - z Anią - piękne balonowe dekoracje sceny i obsługę stoiska z rękodziełem) oraz wszystkim pomocnikom. Za pomoc przy organizacji i przygotowanie Hali Wacław dziękujemy Centrum Sportu Szamotuły.
Wreszcie dziękujemy szefowi szamotulskiego Sztabu za zorganizowanie artystów i finałowych atrakcji oraz za nadzór nad realizacją wydarzeń.
Dziękujemy też wszystkim, których być może w podziękowaniach pominęliśmy.
Reasumując, w ciągu poprzednich Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN za które kupiła blisko 70 tys. urządzeń. Fundacja WOŚP od 2014 roku przekazała do szamotulskiego szpitala sprzęt o wartości ponad 982 tysięcy złotych!
Dziękujemy więc w imieniu Sztabu i Jurka Owsiaka! Jednoczmy się dalej! Pomagajmy! Grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej! Siema! Do usłyszenia w kolejnym listopadzie!
Szamotulski Sztab WOŚP
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!