XVII "Godejma po naszymu" - relacja z Koncertu Galowego
"W antrejce na ryczce
stały pyry w tytce,
przyszła niuda, spucła pyry
a w wymborku myła giyry.
Zaś do siyni wlazła cyga,
bo ją żgokiem żgnyła nyga,
spucła sznytke ze smoloszkiem,
pyry z gzikiem i sznytloszkiem.
Tak sie gzikiem obombała,
że siedziała i wiukała."
/Marek Szymański/
Wracamy do relacji z 2. odsłony XVII edycji Amatorskiego Konkursu Gwarowego "Godejma po naszymu" czyli do Koncertu Galowego.
Na scenie oprócz laureatów prezentujących repertuar konkursowy, pięknie wybrzmiała nie tylko okraszona humorem 45-letnia znakomita nowotomyska kapela folkloru miejskiego „Zza Winkla”. Fantastycznie zaprezentował się także nasz juror Jan Wachowiak w krótkiej prezentacji wiersza "W antrejce na ryczce" wespół ze wspaniałą publicznością kina Halszka, a także wywołany do prezentacji autor tekstów gwarowych Michał Lipiecki – doskonały przykład żywej wciąż gwary. Wystarczy tylko (lub aż) znaleźć odpowiednie ludzkie źródła w przestrzeni wsi i miasteczek, by posłuchać jej w pełnej krasie. Czy doczekamy gwarowego stand-upu z udziałem p. Michała? Mamy taką nadzieję szczególnie że płynął na naszej scenie wywołując salwy śmiechu niczym wytrawny sceniczny artysta z gotowym (choć był absolutnie spontaniczny) materiałem.
Nagrody książkowe laureatom podczas Gali wręczyli: dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury Natalia Czarnecka oraz juror Jan Wachowiak.
Organizatorem wydarzenia był Szamotulski Ośrodek Kultury ze wsparciem Powiatu Szamotulskiego. Do zobaczenia za rok!


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!