Szamotulski Ośrodek Kultury
Powróć do: strona główna

O nas

Szamotulski Ośrodek Kultury to wielokierunkowa działalność społeczno-kulturalna. To całoroczny spacer po imprezach pozwalających szamotulanom rozwijać się, poznawać wciąż nowe dziedziny kultury i sztuki, ludzi pełnych pasji oraz siebie w nowych artystycznych rolach.

Szamotulski Ośrodek Kultury to:

  • Autorskie projekty wydarzeń w tym UFO - największej imprezy ulicznych osobliwości w Polsce, której główną atrakcją są żywe rzeźby z całego świata oraz wszelcy uliczni artyści (muzycy, tancerze, artyści ze świata klaunady i cyrku, aktorzy, performerzy) ściągający do Szamotuł nie tylko lokalną publiczność
  • Miejsce, na którego scenach grają znani i lubiani artyści
  • Szeroki wachlarz sekcji, klubów i zespołów,  jako miejsce rozwijania talentów i pasji
  • Miejsce, które nie wstydzi się tradycji a do niej wraca. To wielopokoleniowy Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” promujący polską kulturę ludową i kultywujący tradycję regionu podczas lokalnych imprez oraz koncertów i festiwali w kraju i na świecie
  • Nawiązujące do dawnej tradycji plenery rzeźbiarskie „Wielki Powrót Rzeźb”, podczas których artyści rzeźbiarze z całej Polski obdarowują nas kolejnymi dziełami będącymi nieprzeciętnym wystrojem miejskiej przestrzeni. Ich zwieńczeniem jest cykliczna impreza nawiązująca do dawnych jarmarków miejskich z okresu międzywojnia - „Jarmark szamotulski”.
  • Okno na świat dzięki wędrówkom po miejscach i kulturach świata podczas spotkań z podróżnikami w cyklu "SzOKTravel Poznajemy ludzi - Poznajemy świat"
  • Miejsce, w którym każdy ma szansę zaprezentować swoje talenty biorąc udział w konkursie "Szamotuły - miejsce dla talentów" 
  • Organizator konkursów recytatorskich i teatralnych o zasięgu lokalnym (Artystyczne Spotkania Recytatorów, „Wierszowanie Skrzatów”, Zaduszki Poetyckie, Przegląd Teatrów Dziecięcych o statuetkę Czarnej Księżniczki) oraz ogólnopolskim (OKR - Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Turniej Sztuki Ożywiania Słowa o Laur Rodu Górków). 
  • Oferta kulturalna skierowana do mieszkańców środowisk wiejskich, z warsztatami, występami, konkursami i rozrywką, m.in. w programie "OSA - Objazdowa Scena Artystyczna etc.

To miejsce, które animuje życie szamotulan i ich gości. Miejsce spełniające wymagania poszukujących ambitnej rozrywki osób w każdym wieku.  Miejsce pełne inspiracji i pasji!

Zapraszamy!